Sony představila nepochopené příslušenství, prokoho může být zajímavé? Pro mě třeba jo…

Spekulace okolo nového handheld zařízení od Sony se nakonec potvrdily, jelikož společnost na svém nedávném streamu PlayStation Showcase představila nové příslušenství ke konzoly Sony PlayStation 5. Nepůjde ale přitom bohužel o nástupce Vity, ale pouze o Dualsense obdařený osmipalcovou HD obrazovkou a příslušnou konektivitou ke streamování her z PlayStationu 5. Více informací bohužel není známo, ale můžeme se nad zařízením zamyslet.

Mnoho hráčů, ale i redaktorů herních médií, v tomto zařízení nevidí sebemenší smysl a odsuzují ho k neúspěchu. Neříkám, že tohle bude zařízení pro každého, ale své zákazníky si podle mě najde. Něco podobného by se totiž hodilo i mě. Project Q, beru jako zajímavá příslušenství, které nám nabídne schopnosti Dualsense spojené s displayem. Pokud totiž máte třeba rodinu, a televize je často zabraná, může se takové příslušenství hodit.

Remote play na mobilu je vcelku titěrný

Ano, funkce Remote Play funguje i na mobilu, ale upřímně… ten má dost malý display, a tablet zase tak pohodlně na Dualsense neumístíte. Sám nyní streamuju na iPad Pro, je to fajn, ale tablet musíte mít někde položený, a to není zrovna ergonomické. Umístění displeje uprostřed je tedy určitě výhoda, na HD display bude stream vypadat dobře, a zároveň se třeba screenshoty budou dělat v plné kvalitě přímo na konzoli. Rozhodující ale bude cena.

Dá se bohužel předpokládat, že toto zařízení bude podporovat pouze Remote play od Sony, což je velká škoda. Pokud by tam byl nainstalovaný Android, a daly by se tam doinstalovat další služby, posunulo by to zařízení úplně jinam. Navíc tohle není samostatná konzolka. Mě, ale tohle zařízení láká a budu čekat na další informace, hlavně pak o ceně. Za pár tisíc, by to pro mě bylo hodně zajímavé. Dohnal bych na tom své velmi rozsáhlé herní resty.

Líbil se Vám náš článek? Budeme moc rádi pokud se zapojíte do diskuze, případně když nám dáte odběr na jedné ze sociálních sítí. Najdete nás na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Zdroj: TZ, YouTube, PlayStation Showcase 2023