Starfield zatím vypadá opravdu velkolepě, mrkněte na trailer a detailní představení

Velká a zasloužená pozornost se na Xbox Games Showcase samozřejmě věnovala i blížícímu se Starfieldu. Hra, která nás ještě před pár lety pouze oddělovala od dalšího dílu Elder Scrolls, a tak nějak nás akorát zdržovala, se ukázala jako velice zajímavá. Nakonec nový gameplay trailer vypadá opravdu působivě. Prozkoumávání vesmíru, stavění základen, vesmírné souboje, stavba vlastní lodě… bude toho spousta, a to samozřejmě ještě nemluvím o nespočtu modifikací, které vytvoří komunita. Ta je totiž u her od Bethesdy opravdu aktivní. Už v základu toho ale bude hodně.

Během akce jsme se totiž dočkali vcelku podrobného představení. Video, kde nám hru přibližují samotní vývojáři má okolo tři čtvrtě hodiny a dozvíme se v něm vše potřebné. Rozebírají v něm například samotné stavění lodi či základny a možnost přibírat na palubu společníky. Na každé planetě navíc působí jiná gravitace, což obzvláštní jak průzkum, tak třeba i souboje. Těm se vývojáři ve videu také věnují a ukazují nám, že je tu mnoho herních stylů. Hráč má značnou svobodu, což je nakonec u her od tohoto studia dobrým zvykem. Nechybí tu ale ani další věci, na které jsme zvyklí.

Samozřejmostí je pak i rozsáhlá tvorba vlastní postavy, včetně nějakého toho příběhového pozadí postavy. Systém schopností dozná jisté změny a pro získání některých bude potřeba splnit určitou výzvu. S členy posádky konečně můžeme navázat vztahy, nejspíš tedy nepůjde jenom o tupý doprovod. Vztahy pak můžeme rozvíjet přátelsky, ale nakonec i romanticky, což je vítaná změna. Kromě všemožných úprav lodě budeme moci nepřátelské lodě porazit a přidat do naší flotily. Podle vyprávění tvůrců se opravdu máme na co těšit, nakonec mrkněte na video sami.

Starfield vyjde 6. 9. 2023 na PC a Xbox Series X|S a bude součástí GamePassu

Líbil se Vám náš článek? Budeme moc rádi pokud se zapojíte do diskuze, případně když nám dáte odběr na jedné ze sociálních sítí. Najdete nás na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Zdroj: Xbox Games Showcase 2023