Avowed od Obsidian Entertainment se ukázal v prvním gameplay traileru

Kdo by si nechtěl zahrát nové RPG od slavných Obsidian Entertainment, nakonec tohle je studio, které má za sebou naprosté pecky, jako je Fallout New Vegas, Neverwinter Nights 2, Dungeon Siege III, Pillars of Eternity, Tyranny, The Outer Worlds a mohl bych pokračovat. Tentokrát to vypadá na takové vlastní Elder Scrolls z pohledu vlastních očí. Avowed nás zavede do světa Eora, který je známý ze hry Pillars of Eternity. Staneme vyslancem vzdáleného Aedyr a navštívíme ostrov Living Lands. Šíří se tu totiž jistá nákaza. Ostrov volá o pomoc, a my nebudeme jenom přihlížet.

Podobně jako ve Skyrimu přitom budeme moci používat kombinaci kouzel a klasických zbraní. Svět přitom vypadá vcelku zajímavě, stejně jako povedené efekty kouzel. Na můj vkus je to trochu moc pestrobarevné, ale to by nemuselo vadit. Zajímavostí je, že jsou v traileru i palné zbraně. Doufám tedy, že se dočkáme zajímavého RPG, což by se od tohoto studia dalo čekat. Příjemné navíc je, že se hry dočkáme i v předplatném GamePass, a to v den vydání.

Avowed vyjde někdy v roce 2024 na PC a Xbox Series X/S.

Líbil se Vám náš článek? Budeme moc rádi pokud se zapojíte do diskuze, případně když nám dáte odběr na jedné ze sociálních sítí. Najdete nás na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Zdroj: Xbox Games Showcase 2023