Ve Starfieldu bude život „pouze“ na 10% planet. Je to ale fakt tak málo?

Před pár dny rozvířila debatu na internetu ne moc překvapivá zpráva, že v chystané hře Starfield bude život „pouze“ na deseti procentech planet. To je něco, co jsem předvídal už při oznámení vcelku vysokého čísla tisíce planet ve hře. Z nějakého důvodu to ale toto oznámení hráče překvapilo a některé snad dokonce pobouřilo. Deset procent možná vypadá jako malé číslo, ale stále je to kolem stovky planet, kde nějaký ten život nalezneme. A to je slušné číslo.

Navíc by působilo opravdu zvláštně, kdyby jsme přiletěli do solárního systému a na každé planetě či tělesu byl nějaký ten život. Třeba naší sluneční soustavu tvoří 8 planet, 5 trpasličích planet, přes 150 měsíců. Život je aktuálně pouze na Zemi, tak že 10% pro hru bude působit vcelku přirozeně. Na ostatních planetách budeme moci třeba těžit, což jsem odhadoval od začátku. Jsem zvědavý, jak na tom budou třeba modifikace.

Jejich podpora je již přislíbena, ale zajímalo by mě, jak daleko budou moci zajít. Bude možné třeba vytvořit na pevno nějakou planetu, tím myslím rozšířit počet těch ručně dělaných? Bude možné přidat třeba Romulany jako fungující frakci? No na mody je ještě dost času, ale otevírá to dveře představivosti. Stačí mrknout na Skyrim modifikace.

Starfield vyjde 6. 9. 2023 na Xbox Series X/S a PC.

Líbil se Vám náš článek? Budeme moc rádi pokud se zapojíte do diskuze, případně když nám dáte odběr na jedné ze sociálních sítí. Najdete nás na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.