Databáze recenzí

Vítejte v databázi herního magazínu Explit.cz. Vždycky nám bylo líto že recenze, na naprosté většině webů, rychle zapadnou a nakonec se i ztratí v nekonečné záplavě různých novinek, oznámení, drbů, ale i běžného balastu. My bychom s recenzemi chtěli dále pracovat, a proto jsme vytvořili tuto databázi. Nejsme novinkový server, ale spíše komunitní web pro všechny hráče. Rádi se vracíme do minulosti a připomínáme starší tituly.

Pokud tedy někdy nebudete vědět co si zahrát, vzpomeňte si na naší databázi. Najdete tu totiž také různé žebříčky toho nejlepšího, co daný žánr her nabízí, a co byste rozhodně neměli minout. Stačí si jen vybrat.

Akční adventury

Akční adventury jsou obecně velmi oblíbené. Kombinují totiž akci, většinou i střelbu, s příběhovým dobrodružstvím. Jde o hry, které se velice často hrají z pohledu třetí osoby. Jejich původ můžeme hledat v roce 1979 u hry Adventure od Warrena Robinetta. Tam ale šlo ještě jen o textovou podobu. Moderní hry tohoto žánru sázejí spíše na značnou filmovost. Tématicky je to pak žánr velice rozmanitý, od hledání pokladů, přes zombíky, třeba k superhrdinům.

Žánr FPS, tedy střílečky viděné z pohledu vlastních očí, dříve označované jako doomovky, patří stále mezi jeden z nejoblíbenějších. Asi nejznámější z nich je pak hra, která žánr masově rozšířila, tedy Doom. Nejedná se ale o úplně první hru tohoto typu. To samé studio před Doomem například vytvořilo hru Wolfenstein 3D. V žánru se objevují všemožná témata, ať už jde o válku, nebo třeba boj proti monstrům či vetřelcům. Žánr je tedy vcelku rozmanitý.